Rüzgargülü İle Yeldeğirmeni İndirim

Rüzgargülü İle Yeldeğirmeni

Nurşen Şirin Timaş Çocuk - İlk Çocukluk

Masalın Teması: Yardımseverlik, küçümsememe ve böbürlenmeme. Çocuklara kazandıracağı kavramlar: Güçlü-güçsüz, büyük-küçük, mutlu-mutsuz, kızgın-sakin, dönmek-durmak, hızlı-yavaş. Çoklu zeka kuramına göre çocuklarda geliştirdiği zeka alanları

Kişisel (İçsel) Zeka: Kendine güvenin başkalarını küçümsemeye dönüşmemesi, çevredeki varlıklara pozitif bakabilmek önemli kişilik özellikleridir. Masal, bu kişilik özelliklerini destekleyen temasıyla kişisel içsel zekanın gelişmesine katkı sağlar.

Kişiler Arası (Sosyal) Zeka: Sosyal ilişkilerin sağlıklı olarak işleyebilmesi, kişilerin birbirlerine pozitif yaklaşmalarına bağlıdır. Yardımseverliğin olumlu sonuçları, küçümsemeninse olumsuz sonuçları, masal kurgusu içinde çocuklara gösterilmiştir. Bu örneklemeleriyle masal, sosyal zekanın gelişmesini olumlu yönde etkiler.

Doğa zekası: Masalda kullanılan öğelerin doğada var olan öğeler olması ayrıca doğa olaylarının izah ediliyor olması, (Yağmurun oluşumu, kızışan taşların yangın çıkarması vb.) doğa zekasının gelişimine destek olmaktadır.

Sözel ve dilsel zeka: Masalın kazandırdığı kavramlar, kelimeler, duygu ifadeleri, sözel -dilsel- zekanın gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Görsel (mekansal) Zeka: Masaldaki görsel öğelerin ve tasvirlerin zenginliği bu zekayı desteklemektedir.

 

4,00TL %27
2,92TL
Kazancınız: 1,08TL

Kitap Ayrıntıları

Türü:
ISBN9789752633407
Baskı Tarihi2019
Sayfa Sayısı15
Baskı Sayısı9
Kağıt CinsiKuşe
Cilt TipiCiltsiz
Boyutu19x26

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi