Karayolu Taşımacılık Hukuku İndirim

Karayolu Taşımacılık Hukuku

Tunay Köksal,Hakan Bezginli Adalet Yayınevi

Bugün şirketler üretim aşamasında maliyetleri düşürmek yerine doğru lojistik süreçlerini uygulayarak nakit akışlarını ve karlılıklarını artırmayı hedeflemektedirler. Avrupa Birliği, Güney Amerika Ülkeleri Ortak Pazarı (MERCOSUR), Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC), Gümrük Birliği gibi süreçlerle entegre olmaya başlayan ekonomiler sayesinde kalkan gümrük engelleri, şirketler açısından lojistiğin değerini daha da arttırmıştır.

Kitap Avrasya'nın Lojistik üssü konumundaki ülkemizde her geçen gün daha da önemli hale gelen karayolu taşımacılığı hakkındaki mevzuatın bir araya getirilmesini amaçlamaktadır. Bu amaçla çalışma dört ana başlıktan oluşmaktadır. Her ana başlık altında hem ulusal hem de uluslararası mevzuata yer verilmiş, okuyucunun konu hakkında sadece lokal değil global bilgiye de rahatlıkla ulaşabilmesi amaçlanmıştır.

Aynı zamanda okuyucu açısından kitabın daha yararlı ve aydınlatıcı olabilmesi için karayolu taşımacılığında yaygın kullanılan belge örnekleri de çalışmanın ilgili kısımlarında yer almıştır.

Konu Başlıkları

Karayolu Taşımacılığı ile İlgili Temel Kurallar
Karayolu Taşımacılığı ile İlgili Ayrıntılı Düzenlemeler İçeren Temel İdari Düzenleme
Karayolu Taşımacılığı ile İlgili Temel Uluslararası Kurallar
Karayolu Taşımacılığı Düzenleyen Ulusal ve Uluslararası Mevzuat

124,00TL %18
101,68TL
Kazancınız: 22,32TL

Kitap Ayrıntıları

Türü:
ISBN9786051465647
Baskı Tarihi2015
Sayfa Sayısı870
Baskı Sayısı3
Kağıt Cinsi1. Hamur
Cilt TipiCiltli
Boyutu15.5x23.5

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi