HHhH

Laurent Binet Pegasus Yayınları

HHhH
Bazı insanlar yalnızca kendi kaderlerini değil,
dünyanınkini de değiştirirler

“Şimdiye kadar bir ülkenin iki adama teslim ettiği en büyük görev size verildi. Adalete inanıyorsunuz, öç almak gerektiğine inanıyorsunuz. Değerlisiniz, isteklisiniz ve sadıksınız. Vatanınız için ölmeye hazırsınız. İçinizde büyüyen ve sizi giderek aşan bir şey haline geliyorsunuz, ama siz, yine de sizsiniz. Siz sadece basit bir insansınız. Siz bir insansınız. Siz Jozef Gabčík ya da Jan Kubiš’siniz ve tarihi siz yazacaksınız.”

Prag, 1942. Anthropoid Operasyonu. Londra’dan gönderilen iki Çekoslovak paraşütçü, Gestapo şefi, Nazi istihbarat servisinin lideri, milyonlarca Yahudi’nin öldürülmesinden sorumlu olan “Prag Kasabı”, “Sarışın Canavar” ve “III. Reich’ın en tehlikeli adamı” Reinhard Heydrich’i öldürmek üzere görevlendirilmişlerdir.

Hayal etmekte bile zorlandığımız bir insanlık suçunun ve tarihin akışını değiştiren bir suikastın anatomisi…

“Son derece kendine özgü bir eser…  Dikkat çekici.”
Martin Amis

“Muhteşem… Aşılamaz… Yunan trajedilerine özgü mükemmel bir gerilim.”
Mario Vargas Llosa, Nobel ödüllü yazar

 “HHhH aklımı başımdan aldı. Binet’nin stili her şeyi bir araya getiriyor: Tarafsız bir gazetecinin dürüstlüğü, bir romancının şevki ve hikâye anlatma içgüdüsüyle destekleniyor. Okuduğum en iyi tarihî romanlardan biri.”
Bret Easton Ellis

“Binet’nin şaheserinin son sayfasını okuyup bitirdiğimde, kendimi gözlerimi kapatıp tarihi yeniden düşünmek zorunda hissettim. Hâlâ da düşünüyorum.” Gary Shteyngart

“Büyüleyici bir eser, kanınızı donduracak kadar gerçekçi bir tarih anlatısı.”
Independent on Sunday

36,94TL

Kitap Ayrıntıları

Türü:
ISBN9786053433200
Baskı Tarihi2014
Sayfa Sayısı352
Baskı Sayısı1
Kağıt Cinsi2. Hamur
Cilt TipiCiltsiz
Boyutu13.5x21

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi