Anadolu Masalları - Az Gidenler Uz Gidenler İndirim

Anadolu Masalları - Az Gidenler Uz Gidenler

Muhsine Helimoğlu Yavuz Kaynak Yayınları

“Evvel zaman içinde kalbur saman içinde…” diye başlar masallar. Masalın kurgusal dünyasına açılan bir kapı işlevi gören tekerleme, bizi gerçeklikten uzaklaştırarak bu dünyaya hazırlar. Kapıdan girince karşılaştığımız olağanüstü öğelerle dolu dünya, eğlendirme amacından fazlasına sahiptir. Dolayısıyla toplumlar, yalnızca çocuklar için yaratmazlar masalları. Toplumu eğitmek, dünya halklarına yaşam serüvenleri boyunca yol göstermek, toplumsal bir hafıza, insanlığa dair “kültürel bir genetik kod” oluşturmak için yaratırlar.

Bunlar masallar aracılığıyla çocuklara aktarılmakla kalmaz, yetişkinlere de hatırlatılır. Bu yüzden, en işlevsel sözlü halk anlatıları olan masallar, çocuklar kadar yetişkinlere de hitap etmektedir.

Muhsine Helimoğlu Yavuz’un Anadolu’yu dolaşarak anlatıcılarından dinlediği ve bu kitapta topladığı 47 masal, biz yetişkinlere, çocukluğumuzda bıraktığımız masalları hatırlatmakla kalmıyor, aynı zamanda çocukluktan yetişkinliğe geçiş sürecinde masalların üzerimizdeki etkisine de ayna tutuyor.

15,00TL %35
9,75TL
Kazancınız: 5,25TL

Kitap Ayrıntıları

Türü:
ISBN9789753438810
Baskı Tarihi2014
Sayfa Sayısı200
Baskı Sayısı1
Kağıt Cinsi2. Hamur
Cilt TipiCiltsiz
Boyutu12.5x21

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi