Aile Bütçesi ve Yönetimi İndirim

Aile Bütçesi ve Yönetimi

Mustafa Birol Çapanoğlu İkinci Adam Yayınları

Günümüzde çoğumuz, mevcut gelirimiz ile geçinemediğimizden şikayet ederiz. Halbuki çok küçük gelir dilimleri ile de, maddi hayatımızı normal bir şekilde sürdürebilmemiz mümkündür. Güncel gelirimiz ile geçinemiyorsak, gelirimizi arttırmak veya giderlerimizi gelirimize göre ayarlamak zorundayız. Gelir arttırıcı önlemler almak, giderlerimizi planlamaktan daha zordur. Eski insanlar ne güzel söylemişler, “ayağınızı yorganınıza göre uzatın” diye. Mevcut giderlerimizi gelirimize göre planlamanın tek yolu Aile Bütçesi hazırlamaktır. Genellikle her Amerikalı ve Avrupalı ailelerin yaptığı gibi, işe hemen bir aile bütçesi hazırlamak ile başlamalı ve uygulamada çok disiplinli olmalıyız.

Aile bütçemizi hazırlarken, ileride beklenmedik bir giderin oluşabileceği beklentisi ile ihtiyat saiki, bir taşınmaz almayı planlamak veya emeklilikte kullanmak gibi nedenlerle gelirimizden bir miktarı kesinlikle tasarrufa ayırmamız gerekir. Tasarrufa ayırdığımız bu fonların, atıl olarak tutulmaması, finansal enstrümanlara yatırılması akıllıca olur.

Otuz yılı aşan çalışma hayatımda, ülkemizin çok önemli holdinglerinde bütçe hazırlanması, kontrolü ve yönetimi konularında üst düzey yönetici olarak görev yaptım.

Ülkemizde, bu konuda ayrıntılı yazılmış bir kitap yayınlanmadığından, deneyimlerimi siz sayın okurlarımla paylaşmak istedim.“Aile Bütçesi ve Yönetimi” kitabı her aileye gerekli bir kaynak.

23,15TL %30
16,21TL
Kazancınız: 6,94TL

Kitap Ayrıntıları

Türü:
ISBN9786053063087
Baskı Tarihi2018
Sayfa Sayısı186
Baskı Sayısı1
Kağıt Cinsi2. Hamur
Cilt TipiCiltsiz
Boyutu16x24

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi